Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Okiem" kamery obserwowali kierujących

Data publikacji 23.07.2015

Nieprawidłowe zachowania na drodze wobec pieszych były przedmiotem prowadzonych działań przez bydgoskich policjantów. Wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, funkcjonariusze monitorowali bydgoskie ulice, gdzie w „oku” kamery obserwowali kierujących.

We wtorek (21.07.2015) w godzinach 9.30-13.00 policjanci z zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drodze wspólnie z funkcjonariuszem z WRD KWP w Bydgoszczy zorganizowali w Bydgoszczy działania, podczas których ujawniali nieprawidłowe zachowania się kierujących wobec pieszych. Do działań zostało wykorzystane Mobilne Centrum Monitoringu z KMP w Bydgoszczy.

Jak widać na zarejestrowanym materiale, niektórzy kierowcy nieprawidłowo zachowywali się wobec osób pieszych, a tym samym łamali przepisy i narażali innych na niebezpieczeństwo. Dlatego też podczas działań funkcjonariusze obserwujący na monitorze zachowanie kierowców, przekazywali informację o osobach popełniających wykroczenie. Policyjny patrol zatrzymywał zarówno rowerzystów, jak i wskazane pojazdy.

Podczas działań funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi sześć osób za m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych oraz za omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Podczas działań monitorowane były również zachowania pieszych.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Film Wyniki działań policjantów

Pobierz plik Wyniki działań policjantów (format mp4 - rozmiar 9.02 MB)

Powrót na górę strony