Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia psów służbowych

Data publikacji 24.07.2015

Bajda, Dolar, Caro, Edgo, Czad, Igaro i Hetman to tylko niektóre z imion czworonożnych przyjaciół przewodników psów służbowych. W Opolu, Nysie i Strzelcach Opolskich policjanci ze swoimi pupilami ćwiczyli między innymi: posłuszeństwo, tropienie śladów i zapachów substancji odurzających. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów patrolowo-tropiących oraz do wyszukiwania narkotyków.

Efektywne wykorzystanie psów w służbie zależy od właściwego i fachowego ich przygotowania podczas tresury. Aby praca ta była skuteczna potrzebne są regularne ćwiczenia. Dlatego też w Opolu, Nysie jaki i Strzelcach Opolskich czworonogi trenowały między innymi tropienie i rozpoznawanie śladów zapachowych.

Policjanci pod nadzorem koordynatora ds. kynologii policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu szkolili psy również w zakresie zachowania posłuszeństwa wobec swojego przewodnika. W ćwiczeniach wykorzystano też odgłosy strzelania. Wszystko po to, aby psy przyzwyczaiły się do pracy w różnych sytuacjach, w tym takich, gdzie podczas akcji może być wykorzystywana broń palna.

W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy z Krapkowic, Prudnika Olesna, Opola oraz Nysy. Oprócz psów wykorzystywanych w służbie patrolowej, pod czujnym okiem koordynatora swoje umiejętności szkoliły także psy do zadań specjalnych. Są one tresowane w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków.

W czasie ćwiczeń policjanci mogli wymienić się doświadczeniami i zobaczyć, jak pracują ich koledzy z innych powiatów.

(KWP w Opolu / mw)

  • przewodnik podczas szkolenia psa służbowego
  • Policjanci w trakcie ćwiczeń
  • Policjanci w trakcie ćwiczeń
  • Policjanci w trakcie ćwiczeń
  • Policjanci w trakcie ćwiczeń
  • Policjanci w trakcie ćwiczeń
  • Policjanci w trakcie ćwiczeń
Powrót na górę strony