Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny chuligan stadionowy zatrzymany

Data publikacji 24.07.2015

Zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali kolejnego chuligana stadionowego, który rzucił kijem w stronę interweniujących ochroniarzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, dobrowolnie poddał się karze ustalonej z prokuratorem.

W minioną niedzielę podczas meczu na stadionie żużlowym przy ul. Wrocławskiej pomiędzy Spar-Falubaz Zielona Góra i Betard-Sparta Wrocław na tor wbiegła grupa pseudokibiców zielonogórskiej drużyny, którzy wcześniej usiłowali zerwać banner gości. Jeden z mężczyzn został zatrzymany już w niedzielę.

Policjanci nadal prowadzą działania operacyjne i w ich wyniku zatrzymali kolejnego stadionowego chuligana. Tym razem jest to młody mężczyzna, który z trybun rzucał kijem w kierunku pracowników ochrony. Funkcjonariusze służb kryminalnych ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 19-letni zielonogórzanin. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 19-latek dobrowolnie poddał się karze. Ustalono z Prokuratorem karę: 6 miesięcy pozbawienia praw obywatelskich, 30 godzin prac społecznych miesięcznie, a także dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe z udziałem Spar-Falubaz.

Policjanci prowadzą działania w celu ustalenia i zatrzymania kolejnych winnych naruszeń ładu i porządku podczas ostatniego meczu. Nie ma tolerancji dla stadionowych chuliganów.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

  • Kolejny chuligan stadionowy zatrzymany
  • Kolejny chuligan stadionowy zatrzymany
Powrót na górę strony