Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Woodstock 2015 - odprawa służb

Data publikacji 24.07.2015

Już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się XXI Przystanku Woodstock. Kostrzyńska impreza każdego roku przyciąga setki tysięcy miłośników zabawy z Polski i wielu krajów Europy. Lubuscy policjanci, odpowiadający wraz z innymi służbami za bezpieczeństwo uczestników festiwalu i mieszkańców Kostrzyna, spotkali się na oficjalnej odprawie przed rozpoczęciem największej w regionie operacji.

W zabezpieczeniu tegorocznego Przystanku Woodstock weźmie udział 1232 policjantów. 723 z nich to policjanci lubuscy, a 509 przyjedzie do nas z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Poznania. Wśród nich będą funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, antyterroryści, pirotechnicy, negocjatorzy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać też będą policjanci służb kryminalnych. Wspomagać ich będzie 20 policjantów z Niemiec, którzy wspólnie z polskimi funkcjonariuszami już niedługo pojawią się na terenie Kostrzyna. Ich głównym zadaniem będzie pomoc uczestnikom imprezy, którzy przybyli zza zachodniej granicy.

W czwartek /23.07/ na terenie "Przystanku" odbył się rekonesans przed rozpoczęciem tegorocznej operacji. Dowodzący sprawdzali gotowość wszystkich podległych sobie służb. Uczestnicy spotkania pojawili się też woodstockowe polu by ostatni raz porównać założenia zawarte w planach z faktyczną sytuacją. Lubuscy policjanci służbę w Kostrzynie pełnić będą od początku przyszłego tygodnia aż do kończącej festiwal niedzieli. Korzystając z doświadczenia lat ubiegłych gotowi są do zapewnienia porządku i niesienia pomocy przez całą dobę.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Woodstock 2015 - odprawa służb
  • Woodstock 2015 - odprawa służb
  • Woodstock 2015 - odprawa służb
  • Woodstock 2015 - odprawa służb
  • Woodstock 2015 - odprawa służb
Powrót na górę strony