Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili kradzież pieniędzy - sposobem na tak zwane koło

Data publikacji 24.07.2015

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez lubińskich policjantów, a podejrzanemu o usiłowanie kradzieży pieniędzy metodą na tak zwane koło. Sprawca obserwował klientów jednego z banków. Nie zdołał nikogo okraść, gdyż jego zamiary udaremnili funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

Do policyjnego aresztu trafił 36 – letni obcokrajowiec, zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z lubińskiej komendy powiatowej. Mężczyzna usiłował okraść klientów jednego z banków, sposobem na tak zwane koło.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci w wyniku pracy operacyjnej i na podstawie zebranych informacji ustalili, że na terenie Lubina może dojść do kradzieży pieniędzy na szkodę klientów jednego z banków. Sprawca, aby osiągnąć swój cel obserwował pokrzywdzonych. Gdy ci nieświadomi zagrożenia wypłacali pieniądze, mężczyzna miał przebić oponę w ich samochodzie.

Dalej plan miał wyglądać bardzo prosto. Sprawca jedzie za samochodem z uszkodzonym kołem, a gdy jego właściciel zatrzymałby się, aby zmienić koło, wtedy dokonałby kradzieży pieniędzy. Zatrzymany zamierzonego celu jednak nie osiągnął. Przez cały czas był obserwowany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego. Podejrzany, po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

Z uwagi na fakt, że zatrzymany mężczyzna nie jest obywatelem Polski, jego sprawa zostanie rozpatrzona w trybie przyspieszonym. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony