Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister Spraw Wewnętrznych: dziękuję za ofiarną i odważną służbę

Data publikacji 25.07.2015

"Z narażeniem życia jesteście tam, gdzie inni liczą na Waszą pomoc. Pożar, powódź, przypadki łamania prawa – wszędzie tam widać interweniujących policjantów. Dziękuję za tę odważną, odpowiedzialną i ofiarną służbę. Jesteście nie tylko funkcjonariuszami, ale i zwykłymi ludźmi, pełniącymi niezwykłą służbę” – mówiła minister Teresa Piotrowska w trakcie sobotnich uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie.

"Nieustanna wojna, choć to czas pokoju. Nieustanna walka, choć to czas stabilnego rozwoju, nowych szans dla społeczeństwa. Nieustanna batalia, choć ulice na co dzień są spokojne, a wśród Polaków dominuje poczucie bezpieczeństwa. Zawsze w pierwszej linii, często z narażeniem życia i zdrowia, zawsze w imieniu obywateli i państwa. Taka jest służba w policji" - mówiła do policjantek i policjantów Minister Spraw Wewnętrznych.

Podkreślała, że to służba, która musi cechować się "profesjonalizmem, odpowiedzialnością, poczuciem misji i odwagą, a kiedy trzeba - najwyższym poświęceniem".

"Stoicie po stronie prawa, bezpieczeństwa i dobra, dlatego musicie się konfrontować z bezprawiem, niebezpieczeństwem i złem. Co to dla was oznacza? Działanie w ogromnym napięciu, w skrajnie trudnych sytuacjach. Kto tego nie doświadczył, nie może w pełni zrozumieć, co znaczy być policjantem. Dlatego w ocenach tej służby zawsze trzeba stosować kryteria, szczególne, adekwatne, sprawiedliwe i wielowymiarowe. Tego, niestety, zbyt często w publicznych osądach brakuje" - dodała minister.

(PAP, msw.gov.pl / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 76.14 MB)

Powrót na górę strony