Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas nocnych działań „Lejek” policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 26.07.2015

W nocy z soboty na niedzielę, po zakończeniu trwającego dwa dni festiwalu muzyki tanecznej, ostródzcy policjanci przeprowadzili działania „Lejek”. Akcja została zorganizowana po to, by nie dopuścić do tego, żeby nietrzeźwi kierowcy wyjechali na drogi, stwarzając ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg. Podczas działań kilkanaście patroli sprawdziło stan trzeźwości blisko 2 tysięcy kierowców. Spośród kontrolowanych, aż 11 kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Część z nich próbowała ratować się ucieczką. Teraz wszyscy zatrzymani kierowcy poniosą konsekwencje karne swoich decyzji.

W nocy, z soboty na niedzielę, w wielu miejscach Ostródy można było zobaczyć policyjne patrole, kontrolujące bez wyjątku wszystkich przejeżdżających kierowców. Kilkanaście patroli pracowało przez całą noc, aby wyeliminować z ruchu te osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę samochodu pomimo to, że wcześniej piły alkohol. 

Na terenie całego miasta skontrolowano blisko 2 tysiące kierowców. Niestety 11 z nich było pod wpływem alkoholu. Pierwszy zatrzymany nietrzeźwy kierowca i zarazem niechlubny rekordzista, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Dwóch mężczyzn próbowało przed kontrolą ratować się ucieczką. Szybko jednak zostali zatrzymani przez policjantów. Jak się okazało, w obu przypadkach przyczyną takiego zachowania był wypity wcześniej alkohol i chęć uniknięcia konsekwencji swojego postępowania. Jeden z tych kierowców, który chciał zlekceważyć policyjną kontrolę,  nie miał ponadto uprawnień do kierowania samochodem.

Większość z zatrzymanych kierowców, którzy po alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę, to uczestnicy trwającego dwudniowego festiwalu muzyki tanecznej. Wszyscy żałowali, że zdecydowali się na tak nieodpowiedzialny krok.

Teraz kierowcy, którzy po pijanemu wsiedli za kierownicę, ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień na 10 lat. Będą musieli także zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny.

W sumie od piatku do niedzielnego poranka na drogach regionu policjanci zatrzymali 36 nietrzeźwych kierujących.

(KWP w Olsztynie / mg)

  • Nocne działania "Lejek"
  • Nocne działania "Lejek"
  • Nocne działania "Lejek"
  • Nocne działania "Lejek"
  • Nocne działania "Lejek"
  • Nocne działania "Lejek"

Film Nocne działania "Lejek"

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nocne działania "Lejek" (format flv - rozmiar 6.49 MB)

Powrót na górę strony