Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość samochodową

Data publikacji 26.07.2015

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn związanych z procederem kradzieży pojazdów. Funkcjonariusze zlikwidowali również dziuplę, w której dochodziło do demontażu aut.

23 lipca 2015 roku do piotrkowskiej komendy Policji zgłosił się 33-letni mężczyzna, który powiadomił o kradzieży swojego auta z przyblokowego parkingu. Pokrzywdzony dokładnie opisał skodę octavię. Piotrkowscy Kryminalni wspólnie z policjantami wydziału wywiadowczego ustalili i wytypowali miejsce ukrycia skradzionej skody.

Policjanci z Piotrkowa wsparci funkcjonariuszami z Sekcji do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP i Komisariatu Policji w Rzgowie w kilka godzin od zdarzenia dotarli na posesję znajdująca się w okolicach Łodzi.  W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli skradzioną skodę octavię bez tablic rejestracyjnych. Na miejscu śledczy zatrzymali 31-letniego mieszkańca województwa łódzkiego - właściciela firmy zajmującej się handlem pojazdami i częściami samochodowymi oraz jego 31-letniego pracownika.

Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia. W hali firmy policjanci zabezpieczyli kolejne pojazdy: vw golfa, vw tourana, mercedesa sprintera oraz rozkompletowaną karoserię volkswagenie jetta. Sprawdzenia w bazach danych wskazały, że pojazdy te zostały skradzione w pierwszym półroczu 2015 roku z terenu województwa łódzkiego. Ponadto w samochodowej dziupli policjanci znaleźli też inne części samochodowe i tablice rejestracyjne pochodzące najprawdopodobniej z rozbiórki skradzionych pojazdów.

Ujawnione pojazdy zabezpieczono na strzeżonym parkingu, gdzie zostaną przeprowadzone szczegółowe badania. Biegli ustalą pochodzenie samochodów. W wyniku prowadzonych czynności pozaprocesowych 24 lipca 2015 roku  funkcjonariusze zatrzymali kolejnego mężczyznę, który uczestniczył w przestępczym procederze. 35- letni łodzianin i dwaj 31- latkowie zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Śledczy z piotrkowskiej komendy przedstawili całej trójce zarzuty kradzieży z włamaniem  samochodów. 25 lipca Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa. Za tego rodzaju przestępczość przepisy przewidują karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony