Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7-letni zwycięzca licytacji WOŚP odwiedził policjantów

7-letni Igor zasiadł w fotelu mł.insp. Mirosława Ścisłego Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Ten wyjątkowy gość, mógł zwiedzić kaliską komendę dzięki zaproszeniu wylicytowanemu, podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie zwiedzania jednostki Igorowi towarzyszył dziadek, który jest członkiem stowarzyszenia IPA (International Police Association). Podczas wizyty goście zapoznali się z codzienną służbą kaliskich funkcjonariuszy.

Igora oraz jego dziadka przywitał Komendant Miejski Policji w Kaliszu mł. insp. Mirosław Ścisły. Szef kaliskich funkcjonariuszy oprowadził gości po swoim gabinecie i wytłumaczył na czym polega jego praca. Młody kaliszanin miał również okazję zasiąść w fotelu Komendanta.

Kolejnym etapem wizyty w komendzie był Wydział Ogólny i kadry, gdzie trafia każda osoba, która chce wstąpić w szeregi Policji. W wydziale Dochodzeniowo-Śledczym goście odwiedzili technika kryminalistyki, który zademonstrował jak zabezpiecza się odciski linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Ponadto technik pokazał Igorowi w jaki sposób działa urządzenie life skaner, które służy do pobierania odcisków linii papilarnych oraz sprzęt do robienia zdjęć osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Zwycięzcy licytacji widzieli również jedno z najważniejszych miejsc w komendzie czyli stanowisko kierowania. Tam przez kilkanaście minut przyglądali się pracy dyżurnych. Po wizycie w Wydziale Dyżurnych i Operacji Policyjnych goście spotkali się z mł.insp. Tomaszem Francuszkiewiczem I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu.

Po tym spotkaniu pojechali na ulicę Kordeckiego, gdzie zwiedzili Wydział Ruchu Drogowego i Prewencji. Oprócz przejażdżki radiowozem oraz przymierzenia zestawu przeciwuderzeniowego największe wrażenie na gościach wywarło spotkanie z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznym. Przez kilkadziesiąt minut, Igor oraz towarzyszący mu dziadek mieli możliwość uczestniczenia w służbie kaliskiej drogówki. Przyglądali się kontroli pojazdów i pomiarom prędkości z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości. Na zakończenie na Igora czekała jeszcze jedna niespodzianka. Wizyta w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w miejscowości Szałe, gdzie zobaczył sprzęt używany w codziennej służbie przez „policyjnych wodniaków”.

(KWP w Poznaniu / dm)

  • chłopiec na fotelu komendanta miejskiego Policji w Kaszliszu, obok stoi młodszy inspektor Mirosław Ścisły  - komendant tej jednostki
  • technik kryminalistyki pokazuje chłopcu jak ujawnia ślady linii papilarnych
  • policjant ruchu drogowego pokazuje chłopcu jak działa laserowy miernik prędkości
  • chłopiec w kamizelca ratunkowej w towarzystwie patrolu policji na łodzi motorowej
Powrót na górę strony