Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie młodego mężczyzny

Data publikacji 27.07.2015

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uratowali życie 25-latkowi, który próbował rzucić się z mostu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mężczyźnie nic się nie stało. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zabrała młodego człowieka do szpitala.

W niedzielę (26 lipca br.) około godziny 8:30 policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o 25-latku, który w wysłanych wiadomościach sms informował bliskich o zamiarze popełnienia samobójstwa. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Działania prowadzone były na terenie całego miasta. Policjanci sprawdzali miejsca, w których mógł przebywać młody człowiek.

Około godziny 10:30 na policyjny numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując dyżurnego o tym, że widziała młodego mężczyznę na moście kolejowym znajdującym się nad Odrą. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Funkcjonariusze zauważyli  25-latka na przęśle mostu, około 10 metrów nad lustrem wody.

Funkcjonariusze dzięki szybkiemu działaniu udaremnili mężczyźnie skok. Następnie przytrzymując go zapewnili mu bezpieczeństwo do czasu przyjazdu strażaków, którzy przy wykorzystaniu sprzętu alpinistycznego pomogli bezpiecznie ściągnąć go z mostu. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała 25-latka do szpitala.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony