Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty

Data publikacji 28.07.2015

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował miński sąd wobec 28-letniego mieszkańca gminy Jakubów, podejrzanego o śmiertelne potrącenie 21-letniego rowerzysty. Oprócz zarzutu spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, podejrzanemu zarzucono jeszcze ucieczkę z miejsca zdarzenia i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, orzeczonego uprzednio przez sąd za wykroczenia w ruchu drogowym. Teraz 28-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na ulicy Strażackiej w Starej Niedziałce miało miejsce potrącenie rowerzysty przez samochód marki rover. Rowerzysta, którym był 21-letni mieszkaniec gminy Jakubów poniósł śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca prowadzący rover-a nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci wstępnie ustalili, że osobą która kierowała samochodem mógł być 28-letni mieszkaniec gminy Jakubów. Policyjne załogi rozpoczęły poszukiwania kierowcy. Po kilku godzinach od zdarzenia mężczyzna zgłosił się do mińskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

28-latka osadzono w policyjnej celi, a później przedstawiono mu trzy zarzuty karne: spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz zarzut złamania sądowego zakazu, który zabraniał mu jazdy pojazdami mechanicznymi do października tego roku. Na wniosek prokuratury i policji, miński sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 28-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ic)

Powrót na górę strony