Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o podpalenie domu zatrzymany

Data publikacji 29.07.2015

Krapkowiccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie kamienicy. 29-latek usłyszał zarzut spowodowania pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób oraz doprowadził do znacznych strat materialnych. Sąd w Strzelcach Opolskich na trzy miesiące tymczasowo aresztował mężczyznę. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (21 lipca br.) policjanci otrzymali informację o pożarze jednej z kamienic w Krapkowicach. Wtedy to na skutek zniszczeń kilka rodzin straciło swoje mieszkania, a jedna osoba z poparzeniami trafiła do szpitala. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała 6 godzin. Sprawą zajęła się krapkowicka policja.

Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy. Kryminalni wraz z powołanym biegłym do badania przyczyn pożarów między innymi zabezpieczyli ślady jak i przesłuchali świadków. Na postawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci ustalili osobę podejrzaną o spowodowanie pożaru. Podejrzany o ten czyn 29-latek został zatrzymany przez kryminalnych już kilka godzin po zakończonej akcji gaśniczej.

Mieszkaniec Krapkowic został przewieziony do Prokuratury w Strzelcach Opolskich. Tam usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz doprowadzenia do znacznych strat materialnych. Sąd w Strzelcach Opolskich zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Teraz zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Opolu / mw)

  • Podejrzany o podpalenie domu
  • Podejrzany o podpalenie domu
  • Policjant wchodzący po schodach części  spalonej kamienicy
Powrót na górę strony