Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pyrek przyniósł uśmiech małym pacjentom

Data publikacji 29.07.2015

Sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji, wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzili najmłodszych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. W trakcie wizyty mundurowi przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące nie tylko na drodze, ale także w domu, na podwórku, czy podczas pobytu nad wodą.

Niestety, nie każdy ma wspaniałe wakacje. Szczególnie wtedy, kiedy choć część czasu wolnego od szkoły trzeba spędzić w szpitalu. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzili najmłodszych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym w Szpitalu Specjalistycznym. Towarzyszył im sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji.

Wizyta Pyrka była dla małych pacjentów ogromną atrakcją. Pyrek przytulał i rozmawiał z dziećmi, a przede wszystkim życzył im szybkiego powrotu do zdrowia. Maskotka wielkopolskiej Policji wywołała uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.

Policjanci wykorzystali wizytę, by przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących nie tylko na drodze, ale także w domu, na podwórku, czy podczas pobytu nad wodą. Spotkanie miało również pomóc w wykształceniu właściwych postaw i mechanizmów obronnych wobec istniejących zagrożeń takich jak przemoc rówieśnicza, uzależnienia, czy też kontakty z osobami obcymi.

(KWP w Poznaniu / mw)

 

 

  • Pyrek w pokoju szpitalnym
  • Pyrek z dzieckiem na szpitalnym korytarzu
  • Pyrek z ordynatorem
  • Pyrek z personelem
  • Pyrek na szpitalnym oddziale
Powrót na górę strony