Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za handel podróbkami

Data publikacji 29.07.2015

Słupeccy policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kobietę, która przez Internet sprzedawała odzież i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi różnych marek. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi nawet do 2 lat więzienia.

Policjanci na bieżąco monitorują Internet pod kątem osób, które mogą prowadzić w sieci działalność niezgodną z prawem. Niedawno wpadli na trop 30-letniej mieszkanki gminy Słupca. W jej mieszkaniu znaleźli niemal 1700 sztuk odzieży i perfumów z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych producentów. Jak ustalili policjanci, kobieta handlowała tymi  rzeczami za pośrednictwem portalu społecznościowego.

To już drugie zatrzymanie osoby sprzedającej podróbki w tym miesiącu. W połowie lipca wspólne działania poznańskich i słupeckich policjantów doprowadziły do zatrzymania 23-letniej mieszkanki powiatu słupeckiego.

Okazuje się, że osoby trudniące sie tego typu procederem często nie zdają sobie sprawy z faktu, że za popełnienie przestępstwa zgodnie z  art. 305 ustawy - prawo własności przemysłowej grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony