Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego z nielegalnym tytoniem

Data publikacji 29.07.2015

Bydgoscy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym. W magazynie zajmowanym przez 33-latka policjanci zabezpieczyli blisko pół tony nielegalnego tytoniu. Uszczuplenie Skarbu Państwa oszacowano na prawie 300 tys. złotych.

Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy zebrali informacje dotyczące miejsca przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Wczoraj (28.07.15) kryminalni weszli na teren posesji na bydgoskim Górzyskowie. Na widok funkcjonariuszy przebywający tam mężczyzna próbował ukryć się w magazynie, jednak policjanci wyważyli drzwi. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych potwierdziło dotychczasowe przypuszczenia. Okazało się, że 33-latek był poszukiwany listem gończym przez prokuraturę w Tucholi.

Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli 480 kg nielegalnego tytoniu. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków oszacowano na blisko 300 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych policjanci przedstawili 33-latkowi zarzut nielegalnego posiadania wyrobów akcyzowych. Teraz sprawa zostanie przekazana do Urzędu Celnego, a poszukiwany trafi do aresztu śledczego.

(KWP w Bydgoszczy / mg)
 

 

Powrót na górę strony