Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i wolontariusze zadbają o bezpieczny powrót z Woodstocku

Data publikacji 31.07.2015

Punkty "Sprawdź Promile", w których kierowcy będą mogli przebadać się alkomatem – to wspólna inicjatywa WOŚP, Policji oraz Kompanii Piwowarskiej. Każdy, kto przyjedzie do Kostrzyna nad Odrą samochodem, będzie mógł sprawdzić przed powrotem do domu, czy na pewno może wsiąść za kółko. Od 30 lipca, przez wszystkie 3 dni imprezy, 24 godziny na dobę.

Najlepsza zabawa to ta, która kończy się bezpiecznie. Do takiego myślenia na Woodstocku będą przekonywać funkcjonariusze Policji wspierani przez wolontariuszy Kompanii Piwowarskiej. Przygotowania prowadzone były od wielu miesięcy. Efekt? Pięć punktów  „Sprawdź Promile”– wszystkie zlokalizowane na terenie festiwalu. W każdym  z nich 24h/dobę będzie obecny policjant z alkomatem, u którego będzie można sprawdzić stan trzeźwości.

Poza funkcjonariuszami w punktach dyżurować będą także wolontariusze Kompanii Piwowarskiej, którzy przyjeżdżającym na festiwal będą rozdawać praktyczne mapki festiwalu z zaznaczonymi punktami „Sprawdź promile”. Osoby wracające, które poddadzą się kontroli trzeźwości otrzymają zaś naklejkę na samochód z hasłem: „Miłość, trzeźwość & jazda”.

- Priorytetem dla wszystkich funkcjonariuszy będących na festiwalu jest zapewnienie bezpieczeństwa jego uczestnikom. Każdego roku swoimi działaniami dbamy zarówno o bezpieczeństwo, jak i o podnoszenie świadomości wśród młodych ludzi. Chcemy, aby każdy czuł się bezpiecznie i bezpiecznie wrócił do domu, a akcje, w których wspólnie z różnymi organizacjami, m.in. Kompanią Piwowarską, możemy zaangażować się w podnoszenie świadomości dotyczącej odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, są przez nas doceniane i wspierane – mówi mł. insp. Anna Kuźnia, Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak co roku, organizatorzy szczególną uwagę przykładają również do odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. W tym roku aż 200 sprzedawców przejdzie obowiązkowe szkolenia z tego zakresu. Zakupić alkohol będą mogły wyłącznie osoby pełnoletnie, po okazaniu dowodu. Każdy kto to zrobi otrzyma stempel „„Dozwolone od lat 18””, uprawniający do zakupu piwa. Ponadto, każdy członek obsługi czy zaopatrzenia wjeżdżający na i wyjeżdżający ze strefy sprzedaży piwa będzie musiał przejść badanie alkomatem.

- Staramy się kompleksowo zadbać o dobrą zabawę i umiarkowane spożywanie piwa. Rozpoczynamy jeszcze przed Woodstockiem. W 10 wybranych pociągach będzie można zobaczyć naklejki z hasłem „Kultura ma być”. Trafią na nie między innymi festiwalowicze jadący do Kostrzyna z Warszawy, Poznania, Krakowa czy Katowic. Nasze działania kontynuujemy na miejscu przez szereg działań na strefach sprzedaży. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać naszymi działalność Policji na terenie festiwalu – mówi Paweł Kwiatkowski, Rzecznik Prasowy Kompanii Piwowarskiej.

Bezpieczeństwo uczestników Przystanku Woodstock to priorytet dla organizatorów wydarzenia, w tym także dla jego sponsora. Wszystkie służby są już w pełni gotowe na przyjęcie festiwalowiczów.

(BPiRD KGP, fot. KWP w Gorzowie Wlkp.)
 

  • Sprawdzanie stanu trzeźwości
  • Sprawdzanie stanu trzeźwości
  • Sprawdzanie stanu trzeźwości
  • Sprawdzanie stanu trzeźwości
  • Sprawdzanie stanu trzeźwości
  • Zabezpieczenie Woodstocku
Powrót na górę strony