Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasadzka na dilera dopalaczy

Data publikacji 30.07.2015

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali dilera dopalaczy. Wraz z nim w ręce policjantów wpadli kupujący te substancje. Cała akcja miała bardzo dynamiczny charakter. Handlujący został zatrzymany w pościgu, podczas którego próbował pozbyć się prawie 17 gramów substancji zabronionej.

Policjanci zorganizowali zasadzkę na jednej ze stacji benzynowych na Mokotowie. Tuż przed 20.00 na stacji pojawił się mężczyzna, który podszedł do jednego z samochodów. Policjanci wiedzieli, że ma tam dojść do transakcji kupna dopalaczy. Po kilku minutach ruszyli w stronę auta. Wtedy mężczyzna, który wsiadł, zorientował się w sytuacji i szybko wysiadł z samochodu. Zaczął uciekać. Kryminalni rzucili się za nim w pościg. Mężczyzna przebiegł kilkaset metrów, przez pas zieleni, a następnie wbiegł do myjni samochodowej. Tam wyrzucił zawiniątko. Policjanci dopadli mężczyznę po kilkuminutowym biegu. Został zatrzymany i przewieziony do komendy przy Malczewskiego. W torebce, którą wyrzucił, było 17 mniejszych torebeczek z zawartością białego proszku. Towar został zabezpieczony i przekazany do badania. Wstępie potwierdzono, że jest to substancja z listy zabronionych.

W czasie zatrzymywania dilera policjanci biorący udział w akcji namierzyli samochód, którym Maciej P. (19 l.) przyjechał na miejsce transakcji.

W aucie było trzech młodych mężczyzn. Na tylnym siedzeniu policjanci znaleźli pudełko po papierosach, a w nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Łukasz S. (18 l.), Karol K. (19 l.) i Jan W. (18 l.) zostali również zatrzymani. Okazało się, że Łukasz S., który kierował BMW, nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Będzie za to ukarany madnatem.

Policjanci łącznie zabezpieczyli prawie 22 gramy dopalaczy. Dzisiaj Karol K. usłyszy zarzut posiadania substancji zabronionej, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Maciej P. usłyszy zarzuty za posiadanie, udzielanie i handel substancjami zabronionymi.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.37 MB)

Powrót na górę strony