Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali 15-latkę - trzecią uczestniczkę zdarzenia w tramwaju

Data publikacji 30.07.2015

Dziś rano kryminalni zatrzymali 15-latkę, trzecią uczestniczkę zajścia, do którego niedawno doszło w tramwaju. Tak jak zapowiadaliśmy, nikt nie może czuć się bezkarny, a fakt, że podejrzane osoby nie zawsze są zatrzymywane tuż po zdarzeniu nie oznacza wcale, że nie odpowiedzą za popełnione czyny. Funkcjonariusze cały czas prowadzili ustalenia, sprawdzenia, wykorzystywali wszystkie dostępne metody i środki pracy operacyjnej. Nieletnia ukrywała się, została znaleziona w małej szafce na buty. Teraz zajmą się nią policjanci referatu do spraw nieletnich i patologii, następnie sąd rodzinny.

Przypomnijmy krótko:

Niedawno w tramwaju jadącym w kierunku Pragi Południe miała miejsce awantura, którą wywołały trzy młode dziewczyny. Zachowywały się one wulgarnie wobec pasażerów, atakowały inne osoby, doszło również do przepychanek, szarpania, a nawet usiłowania rozboju.

Do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosiły się osoby pokrzywdzone,  funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania i ustalenia, kim były sprawczynie całego zajścia.

Niedługo po zdarzeniu kryminalni zatrzymali 19-letnią kobietę - Monika O.  usłyszała 2 zarzuty, usiłowania dokonania rozboju i uszkodzenia ciała. Sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt.

Kilka dni później w ręce kryminalnych wpadła 16-latka. Zajęli się nią policjanci z referatu nieletnich i patologii. Na podstawie zgromadzonych materiałów sąd rodzinny i nieletnich wszczął postępowanie wobec zatrzymanej o usiłowanie dokonania rozboju oraz wydał postanowienie o umieszczeniu jej w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Na tym jednak policjanci nie poprzestali. Do zatrzymania pozostawała jeszcze jedna dziewczyna. 15-latka ukrywała się.

Prowadzone przez cały czas przez kryminalnych  wnikliwe, szeroko zakrojone czynności operacyjne, liczne sprawdzenia i ustalenia w efekcie  zaprowadziły ich dziś z samego rana wprost do miejsca, gdzie przebywała trzecia uczestniczka zdarzenia z tramwaju. 15-latka schowała się w bardzo małej szafce na buty. Jest już zatrzymana.

Trzeba pamiętać, ze praca operacyjna, ustalenia i sprawdzenia to często bardzo żmudne czynności, które przynoszą efekty po czasie, natomiast - jak wyraźnie widać na tym przykładzie - zawsze są skuteczne.

Policja przypomina, nikt nie może myśleć, że popełniając przestępstwo, występując przeciwko prawu, nie zachowując i nie stosując się do ogólnie przyjętych norm może czuć się bezkarny, nie można myśleć, że nie poniesie się za to odpowiedzialności.

Teraz 15-latką zajmą się funkcjonariusze referatu nieletnich i patologii, a w dalszej kolejności o jej losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

(KSP / mg)

 

Powrót na górę strony