Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 30.07.2015

Dzierżoniowski sąd zdecydował o areszcie na 3 miesiące dla młodego mężczyzny, podejrzanego o udział w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, której skutkiem była śmierć jednego z uczestników. W tej sprawie kilka innych osób również usłyszało zarzuty. Za tego typu przestępstwo dokonane w ramach recydywy grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dzierżoniowska Policja wraz z prokuraturą prowadzi śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności bójki, do której doszło 26 lipca br. nad ranem w okolicy jednego z lokali gastronomicznych.

Finał bójki był tragiczny. W następstwie odniesionej rany postrzałowej klatki piersiowej śmierć poniósł jeden mężczyzna, zaś drugi z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

W ramach prowadzonego śledztwa kilku osobom w wieku od 23 do 40 lat przedstawiono zarzut udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Wobec jednego z podejrzanych, 23-letniego mieszkańca Dzierżoniowa, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna usłyszał również zarzuty posiadania środków odurzających w postaci amfetaminy i tabletek ekstazy o łącznej wadze blisko 10 gram oraz posłużenia się podrobionym dokumentem.

Śledztwo ma charakter rozwojowy - Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań i zarzutów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony