Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano samochód dostawczy skradziony w Niemczech

Data publikacji 30.07.2015

Zgorzeleccy policjanci odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód dostawczy o wartości 100 tysięcy złotych. W związku z tą sprawą zatrzymano także dwóch obywateli tego państwa, którzy poruszali się skradzionym samochodem. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

W godzinach rannych 29 lipca br., funkcjonariusze zgorzeleckiej prewencji w trakcie pełnionej służby zauważyli na obrzeżach miasta zaparkowany samochód dostawczy, który miał niemieckie tablice rejestracyjne. Na widok zbliżającego się radiowozu, kierujący próbował szybko odjechać. W związku z tym policjanci postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania.

Po zatrzymaniu okazało się, że w pojeździe znajdowało się dwóch obywateli Niemiec w wieku 28 i 29 lat, którzy początkowo twierdzili, że się zgubili. Po sprawdzeniu auta w policyjnych bazach informatycznych ustalono, że figuruje on jako skradziony na terenie Niemiec. Samochód dostawczy o wartości 100 tysięcy złotych został zabezpieczony na parkingu, zaś mężczyźni podejrzewani o kradzież samochodu, trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, zaś paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony