Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował do sprzedaży podrobione środki ochrony roślin

Data publikacji 30.07.2015

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży podrobione środki ochrony roślin jako produkty markowej firmy. W samochodzie, którym podróżował, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 sztuk podrobionego specyfiku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy, dzięki informacjom przekazanym przez funkcjonariuszy z KWP w Lublinie,  zatrzymali w Chełmie 25-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczonych na portalach internetowych oferował do sprzedaży środki ochrony roślin. Jak się okazało, specyfiki te były oznaczone podrobionymi znakami towarowymi jednego ze znanych producentów pestycydów. Policjanci przeszukali wczoraj samochód, którym poruszał się 25-latek. Znaleźli w nim i zabezpieczyli 21 opakowań tego preparatu. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Zgodnie z przepisami wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony