Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za pośrednictwem portalu społecznościowego nawoływała do spalenia komendy

Data publikacji 30.07.2015

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi 23-latce, którą zatrzymali kryminalni z Ostródy. Kobieta na jednym z portali społecznościowych zamieściła wpis nawołujący do podpalenia ostródzkiej komendy Policji. Młoda mieszkanka Ostródy została zatrzymana. Podczas przesłuchania przyznała się do winy, nie potrafiła jednak wyjaśnić motywów swojego postępowania, z którego teraz będzie tłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj ostródzcy kryminalni na jednym z portali społecznościowych zauważyli wpis nawołujący do podpalenia ostródzkiej komendy Policji. Natychmiast ustalili i zatrzymali sprawczynię, którą okazała się 23-letnia mieszkanka miasta.

Kobieta podczas przesłuchania tłumaczyła, że przeczytała w Internecie informację o podpaleniu iławskiej komendy Policji i - nie zastanawiając się - upubliczniła go na swoim profilu, dopisując swój komentarz. W jego treści 23-latka nawoływała do podpalenia ostródzkiej jednostki Policji.

- Tego typu zachowania będą się spotykały z właściwą i zdecydowaną reakcją organów ścigania ze względu na niosący za sobą wysoki stopień społecznej szkodliwości - powiedziała Małgorzata Hrybek,  Zstepca Szefa Prokuratury Rejonowej w Ostródzie.

23-latka ze swojego nieprzemyślanego postępowania wytłumaczy się teraz przed sądem. Za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony