Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiceszef Policji odwiedził Woodstock

Data publikacji 30.07.2015

Pracę policjantów biorących udział w zabezpieczeniu „Przystanku Woodstock” podziwiali kolejni goście. Tym razem kluczowe miejsca dowodzenia oraz organizację służb obserwował m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Cezary Popławski oraz towarzyszący mu policjanci ze stolicy oraz Małopolski.

Pod koniec lipca osiemnastotysięczny Kostrzyn nad Odrą staje się miejscem, do którego przybywa kilkaset tysięcy osób. Dzieje się tak za sprawą „Przystanku Woodstock”, który od wielu już lat odbywa się w tym miejscu. To znaczące wyzwanie dla służb. Lata doświadczeń związanych z zabezpieczeniem jednej z największych imprez w Europie procentują wnioskami, które policjanci wykorzystują podczas kolejnych edycji festiwalu.

Zabezpieczenie tak dużej imprezy może być przykładem również dla innych policjantów z kraju. Sposób koordynacji policyjnych działań na Woodstocku, może zostać z powodzeniem wykorzystany przy okazji podobnej skali imprez. W czwartek pracę policjantów w Kostrzynie nad Odrą obserwował wiceszef polskiej Policji, nadinsp. Cezary Popławski oraz Dyrektor Głównego Sztabu Policji, insp. Krzysztof Lis wraz z innymi policjantami z Komendy Głównej. Do Kostrzyna przybyli również przedstawiciele małopolskiej Policji. Wizyta I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie, insp. Pawła Dzierżaka oraz Naczelnika Sztabu Policji, nadkom. Roberta Spólaka miała na celu bezpośrednie zapoznanie z organizacją policyjnej operacji. Wiedza ta może zostać wykorzystana w przygotowaniu policjantów do zabezpieczenia przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Małopolsce.

(KWP Gorzów Wlkp. / mb)

Powrót na górę strony