Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mefedron i marihuana w mieszkaniach pseudokibiców

Data publikacji 31.07.2015

Krakowscy policjanci kolejny raz przechwycili znaczne ilości narkotyków. To efekt realizacji ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców. Oprócz środków odurzających i akcesoriów do ich sortowania w mieszkaniach dwóch podejrzanych zabezpieczono m.in. maczetę, kij, kastet oraz przedmioty świadczące o identyfikowaniu się z jednym z krakowskich klubów piłkarskich.

Sprawy realizowali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – z wydziałów kryminalnego i do zwalczania przestępczości narkotykowej. Dobre rozpracowanie środowisk pseudokibiców pozwoliło na trafne typowanie mieszkań, w których mogły być przechowywane znaczne ilości narkotyków.

Podczas przeszukań prowadzonych przez policjantów w mieszkaniu zajmowanym przez 22 – letniego mężczyznę policjanci zabezpieczyli m.in. marihuanę oraz mefedron a także akcesoria służące do porcjowania narkotyków (m.in. wagi elektroniczne). Funkcjonariusze zabezpieczyli również pieniądze mogące pochodzić z transakcji narkotykowych. Mężczyzna podejrzewany o posiadanie narkotyków miał ponadto w mieszkaniu maczetę i kij oraz przedmioty świadczące o jego identyfikowaniu się z jednym z krakowskich klubów piłkarskich. 22-letni krakowianin zatrzymany został pod zarzutem posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Został już przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty karne. Sąd zdecydował o oddaniu mężczyzny pod policyjny dozór i zastosowaniu wobec niego poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

W drugim przypadku policjanci dotarli do mieszkania 27 – latka. Tam zabezpieczyli kolejną partię marihuany – prawie 3,5 kilograma, akcesoria służące do porcjowania narkotyków oraz pieniądze, prawdopodobnie pochodzące z transakcji kupna-sprzedaży narkotyków. Odnaleziony zostały również kastet i „wlepki” o tematyce kibicowskiej.

Mężczyzna podejrzewany o posiadanie środków odurzających trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Mefedron i marihuana zabezpieczone w mieszkaniach pseudokibiców
  • Mefedron i marihuana zabezpieczone w mieszkaniach pseudokibiców
  • Mefedron i marihuana zabezpieczone w mieszkaniach pseudokibiców

Film Mefedron i marihuana zabezpieczone w mieszkaniach pseudokibiców

Pobierz plik Mefedron i marihuana zabezpieczone w mieszkaniach pseudokibiców (format mp4 - rozmiar 21.54 MB)

Powrót na górę strony