Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolarze Tour de Pologne pomkną przez Warszawę

Data publikacji 31.07.2015

W niedzielę, 2 sierpnia, wystartuje 72. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tegoroczne zmagania odbywające się pod hasłem „Łączymy stolice” rozpoczną się w Warszawie. Kolarze przejadą m.in. ulicami Śródmieścia i Żoliborza. Na trasie ich przejazdu można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Tegoroczny 72. Tour de Polgne UCI World Tour odbywać się będzie pod hasłem „Łączymy stolice”. Pierwsze 122 kilometry spośród 1076, które w sumie pokonają kolarze,  rozegrane zostanie w Warszawie. Na starcie wyścigu pojawi się w sumie 17 zawodowych grup UCI World Teams, a także reprezentacja Polski oraz drużyna CCC Sprandi Polkowice.

Start honorowy I etapu Tour de Pologne odbędzie się na Stadionie Narodowym. Kolarze ruszą stamtąd o godz. 13.55, a następnie przejadą ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Dobra, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa i Senatorska na ul. Miodową. Tam około godz. 14.00. będzie miał miejsce tzw. start ostry.

Już od godz. 11.00 wyłączone z ruchu zostaną wszystkie ulice na pętli, na której będą ścigali się uczestnicy I etapu. Będą to ulice: Senatorska, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Muranowska, gen. W. Andersa, A. Mickiewicza, pl. Inwalidów, A. Mickiewicza, pl. T.W. Wilsona, J. Słowackiego, Potocka, Gwiaździsta, Z. Krasińskiego, Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Kościuszkowskie (tylko jezdnie zachodnie, czyli w kierunku Wilanowa; utrzymany będzie dojazd jednym pasem do ul. Nowy Zjazd), Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa, pl. Teatralny. Ostatni zawodnicy powinni pokonać ten fragment trasy około godz. 16.45.

Na pl. Teatralnym ustawiona zostanie meta etapu. Ze względu na ustawienie scenografii w sobotę, 2 sierpnia o godz. 7.30 zamknięte dla ruchu zostaną: pl. Teatralny, ul. Senatorska (na odcinku od ul. Bielańskiej do ul. Miodowej), Moliera, Wierzbowa, Nowy Przejazd, pl. marsz. J. Piłsudskiego (możliwy będzie przejazd w ciągu ul. Królewskiej od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście). Ruch na tych ulicach zostanie przywrócony po zakończeniu imprezy i zdemontowaniu sceny, co planowane jest w niedzielę, 2 sierpnia ok. godz. 22.00.

Od soboty, 1 sierpnia od godz. 6.00 do niedzieli, 2 sierpnia do godz. 23.00 prowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicach: Senatorska, pl. Teatralny, Moliera, Wierzbowa, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Bielańska, Nowy Przejazd.

W niedzielę, 2 sierpnia od godz. 5.00 zamknięte będą ulice na odcinku 1 km do mety, czyli ulice: Senatorska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska i Krakowskie Przedmieście.

Więcej informacji na temat I etapu Tour de Pologne można znaleźć tutaj.

Od godz. 8.00 zamknięte zostaną ulice na rundzie Mini Tour de Pologne: Senatorska, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Konwiktorska, R. Sanguszki, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Kościuszkowskie (tylko jezdnie zachodnie, czyli w kierunku Wilanowa), Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa, pl. Teatralny.

Więcej informacji na temat Mini Tour de Pologne można znaleźć tutaj.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu związanych z Tour de Pologne: http://www.infoulice.um.warszawa.pl/index.php?action=objazd&id=1357

(źródło: www.um.warszawa.pl)

Powrót na górę strony