Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania policjantów ruchu drogowego na autostradzie A4

Data publikacji 31.07.2015

Wrocławscy policjanci mając na względzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym przeprowadzili działania na autostradzie sprawdzając przestrzeganie przez kierowców ciężarówek przepisów dotyczących zakazu wyprzedzania. W ciągu 2,5 godziny funkcjonariusze stwierdzili 14 takich wykroczeń. Kierowcy zostali ukarani mandatami oraz nałożone zostały na nich punkty karne.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w ostatnich dniach przeprowadzili działania zwracając szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami ciężarowymi i przestrzeganie przez nich przepisów dotyczących zakazu wyprzedzania pojazdów. Policjanci kontrolowali odcinki autostrady A 4 w okolicach Wrocławia.

Podjęte działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze, mając na uwadze również ostatnie zdarzenia jakie miały miejsce na autostradzie. Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze wykorzystali ambulans monitoringu wizyjnego, obserwując zachowania kierowców. Policjanci w trakcie niedługiego okresu czasu, bo w przeciągu 2,5 godziny stwierdzili 14 naruszeń prawa przez kierowców tirów. Kierujący prowadząc swoje pojazdy nie stosowali się do ustawionych na drodze znaków zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe.

W związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze zatrzymali auta do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenia drogowe policjanci ukarali kierowców grzywnami w drodze postępowania mandatowego oraz nałożyli punkty karne.

Za popełnione wykroczenie drogowe kierującemu grozi mandat w wysokości do 500 złotych oraz 5 punktów karnych.

(KWP we Wrocawiu / mw)

Powrót na górę strony