Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla obcokrajowca za spowodowanie karambolu na autostradzie, gdzie zginęły 4 osoby

Data publikacji 31.07.2015

Na 3 miesiące decyzją sądu został tymczasowo aresztowany obywatel Hiszpanii, podejrzany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna, kierując ciągnikiem siodłowym, wjechał w stojące samochody, czym doprowadził do zderzenia na autostradzie A4 kilkunastu pojazdów. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły cztery osoby, a kilkanaście zostało rannych.

Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 59-letniego obywatela Hiszpanii, który podejrzany jest o to, że kierując samochodem ciężarowym na autostradzie A4, spowodował katastrofę w ruchu lądowym.

Przypomnijmy, że do karambolu na autostradzie, w powiecie oławskim doszło 23 lipca 2015 r. około godzinie 18.30. Mężczyzna kierujący ciągnikiem siodłowym wjechał w stojące ma światłach awaryjnych pojazdy, czym doprowadził do zderzenia kilkunastu samochodów. W wyniku zaistniałego wypadku, w którym uczestniczyło łącznie 13 pojazdów, zginęły 4 osoby, a 13 odniosło obrażenia. 2 z nich udzielono pomocy medycznej na miejsca zdarzenia, a 11 poszkodowanych zostało przetransportowanych do szpitali we Wrocławiu, Oławie i Opolu.

Za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony