Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna kobieta zatrzymana do sprawy licznych oszustw przy sprzedaży biletów na imprezy

Data publikacji 31.07.2015

Policjanci, wyjaśniając okoliczności sprawy związanej z oszustwami przy sprzedaży biletów na różnego rodzaju imprezy rozrywkowe i sportowe, zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w ten przestępczy proceder. Młoda kobieta, druga z zatrzymanych, okazała się pomysłodawczynią tego typu oszustw, w wyniku których pokrzywdzonych zostało co najmniej 200 osób z terenu kraju, na kwotę nie mniejszą niż 60 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych dalszych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali kolejną kobietę podejrzaną o oszustwa przy sprzedaży biletów na różnego rodzaju imprezy, na szkodę wielu osób z terenu całego kraju. Tym razem zatrzymana to 25-letnia mieszkanka Wrocławia. Kobieta była pomysłodawczynią tego przestępczego procederu.

Przypomnijmy, że kilka dni temu policjanci zatrzymali w tej sprawie jej wspólniczkę, 24-letnią wrocławiankę. Na ślad tego przestępczego procederu policjanci wpadli monitorując sieć internetową. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kobiety oferowały na portalach społecznościowych sprzedaż biletów wstępu na różnego rodzaju imprezy rozrywkowe i sportowe. W rzeczywistości biletów takich jednak nie miały. Oferowane przez podejrzane ceny, to kwoty od 50 do 1000 złotych. Zainteresowani nabyciem biletów wpłacali pieniądze na wskazany rachunek.

Pokrzywdzonych w wyniku tego przestępczego procederu zostało co najmniej 200 osób z terenu całego kraju. Sumę wyłudzeń szacuje się na nie mniej niż 60 tys. złotych. Kolejna kobieta zatrzymana w tej sprawie również usłyszała zarzuty oszustwa, co w świetle obowiązujących przepisów zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanej, tak jak jej wspólniczki, zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony