Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O 8 osób za dużo ... o 8 punktów karnych więcej na koncie

Data publikacji 31.07.2015

Policjanci staszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli dostawczego busa, którego kierująca przewoziła o osiem osób więcej niż było to określone w dowodzie rejestracyjnym. Za powyższe wykroczenie mundurowi zatrzymali 51-letniej kobiecie prawo jazdy, zastosowali także wobec niej postępowanie mandatowe, a jej konto "wzbogaciło się" o dodatkowe osiem punktów karnych.

Pomimo apeli i informacji o zmianach w przepisach ruchu drogowego dotyczących przewożenia nadmiernej liczby pasażerów i związanymi z tym konsekwencjami, wciąż dochodzi do takich zdarzeń. Przykładem jest wczorajsza kontrola drogowa przeprowadzona na terenie Gminy Szydłów w powiecie staszowskim.

Policjanci tamtejszej drogówki zatrzymali do kontroli dostawczego busa, w którym przewożone były osoby pracujące przy zbiorach borówki. Mundurowych zaskoczył widok wnętrza pojazdu. W części bagażowej pomiędzy skrzynkami na owoce znajdowali się pasażerowie. Po sprawdzeniu okazało się, że w pojeździe przewożono 11 osób zamiast dozwolonych 3, co wynikało z danych technicznych w dowodzie rejestracyjnym.

Mundurowi zatrzymali 51-latce prawo jazdy. Zastosowali także wobec niej postępowanie mandatowe, a jej konto "wzbogaciło się" o dodatkowe osiem punktów karnych.

(KWP w Kielcach / mw)

  • O 8 osób za dużo ... o 8 punktów karnych więcej na koncie
  • O 8 osób za dużo ... o 8 punktów karnych więcej na koncie
  • O 8 osób za dużo ... o 8 punktów karnych więcej na koncie
Powrót na górę strony