Urządzenie zdało egzamin (w praktyce)
Wystarczy minuta by przeprowadzić badanie. Wystarczy minuta, by mieć pewność, czy substancja, którą zabezpieczono ma działanie narkotyczne lub jest niebezpieczna. Tuż za woodstockową sceną, w posterunku polowym, przez całą dobę Policja gotowa jest reagować na każde zgłoszenia związane z narkotykami i substancjami, o których potocznie mówi się "dopalacze".
Przeprowadzenie badania jest szybkie i proste. Laserowa wiązka w ciągu kilku sekund poddaje analizie każdą substancję której skład budzi wątpliwości. Następnie wynik porównywany jest z tysiącami wzorów chemicznych, jakie urządzenie ma w swej bazie danych. Wystarczy niecała minuta, by na ekranie pojawił się wynik. Komunikat wskazuje bezpośrednio czy analizowanym środkiem jest np. amfetamina czy substancje, o których potocznie mówi się "dopalacze".
Od początku tegorocznego "Przystanku Woodstock" lubuscy policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt tego typu badań. W 9 przypadkach wynik wskazywał, że mamy do czynienia z amfetaminą. Można także potwierdzić dwie sytuacje, w jakich mieliśmy do czynienia z osobami, które miały kontakt z "dopalaczami".
W zabezpieczeniu tegorocznego festiwalu w Kostrzynie bierze udział ponad 1200 policjantów. Współpracują oni z odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na woodstockowym polu służbami organizatora. To, że działania te są skuteczne potwierdza fakt zatrzymania jak dotychczas 60 osób, które posiadały przy sobie lub znajdowały się pod działaniem marihuany lub amfetaminy. Na tegorocznej imprezie w Kostrzynie nie ma przyzwolenia dla takich zachować. Fakt ten potwierdza zarówno płynące prosto ze sceny przesłanie, jak i wyniki policyjnych działań.
(KWP w Gorzowie / mw)
Film Urządzenie zdało egzamin (w praktyce)
Pobierz plik Urządzenie zdało egzamin (w praktyce) (format mp4 - rozmiar 2.39 MB)