Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek z marihuaną

Data publikacji 31.07.2015

Policjanci zatrzymali 15-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego podejrzanego o posiadanie marihuany. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania zamieszkałego przez nastolatka zabezpieczyli prawie 140 gramów tego narkotyku. Teraz o dalszych losach 15-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu 30 lipca zatrzymali 15-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków. Do zatrzymania doszło dzięki pracy dzielnicowego. Wykonując swoje czynności dowiedział się, że w jednym z domów w powiecie gostyńskim przechowywana jest marihuana. Z uzyskanych informacji wynikało, że właścicielem narkotyku jest znany mu osobiście nastolatek.

Gdy śledczy z dzielnicowym potwierdzili wcześniejsze ustalenia, przystąpili do działania. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez nastolatka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 137,62 gramów marihuany.

15-latek został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do gostyńskiej komendy. W obecności rodzica został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich w Gostyniu, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony