Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przelewają krew

82 policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku oddało w niedzielę honorowo krew w Słupskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Systematyczne oddawania krwi w sezonie letnim, gdy krwiodawców jest mniej niż zwykle, to część całorocznej akcji „700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku”. Tylko w minioną niedzielę rezerwy krwi w Słupsku powiększyły się o prawie 37 litrów.

Policyjni krwiodawcy ze Szkoły Policji systematycznie odpowiadają na apel o krew, której zapasy w sezonie letnim dramatycznie maleją. Od początku roku krew oddało już 842 policjantów. Duże zaangażowanie policjantów w akcję oddawania krwi to przede wszystkim poczucie odpowiedzialności i służby, ale także udział w akcji z okazji 70-lecia najstarszej policyjnej Szkoły w Polsce. Policjanci chcą pokazać, że służba na rzecz drugiego człowieka może mieć również wymiar dzielenia się sobą, a w niektórych przypadkach - także ratowania życia.

Od połowy stycznia zorganizowane grupy słuchaczy, w mniejszych lub większych grupach, odwiedzają stację krwiodawstwa. W młodzi policjanci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, robią to w większości po raz pierwszy - jak sami mówią, w ten sposób także chcą służyć innym. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że w ten sposób pomogło się innym ludziom.

Policjanci oddający krew, nie wskazują konkretnych odbiorców, chcą by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej. Całość działań koordynuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku.

SP w Słupsku / ic

Powrót na górę strony