Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby, po pościgu zatrzymał złodzieja

Data publikacji 04.08.2015

Policjant ze Złotoryi, będąc wraz z rodziną na zakupach, usłyszał alarm obsługi oraz zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę, który miał w rękach dwa kartonowe pudła. Funkcjonariusz ruszył za nim w pościg, podejrzewając, że uciekający jest sprawcą kradzieży w sklepie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjant wydziału kryminalnego z komendy powiatowej w Złotoryi, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów. Zatrzymany to 35-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend około godz. 14.00. Funkcjonariusz, będąc na zakupach w jednym z miejscowych marketów, w pewnym momencie usłyszał alarm obsługi sklepu oraz zauważył uciekającego mężczyznę. Biegnący miał w rękach dwa kartonowe pudła. Policjant ruszył w pościg i wbiegł za sprawcą na teren opuszczonego budynku gospodarczego. Mężczyzna, widząc funkcjonariusza, chciał jeszcze uciekać, wyskakując przez okno. Policjant udaremnił jednak tę próbę.

Policjant po zatrzymaniu sprawcy wyprowadził go z budynku i poprosił przechodzącą obok kobietę o powiadomienie oficera dyżurnego Policji w Złotoryi. Sprawca kradzieży został przekazany policjantom będącym w służbie, którzy przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, jego łupem padły dwie konsole do gier o wartości około 3,4 tys. złotych.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież. Tego typu czyn zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony