Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne przestrogi w autobusach i na przystankach

Data publikacji 04.08.2015

Osoby czekające w Radomiu na autobusy oraz nimi podróżujące mogą przeczytać przestrogi przygotowane przez mazowieckich policjantów. Jest to element realizowanego programu profilaktycznego "B&N - czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony" - przygotowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Podczas spotkań roboczych, w których uczestniczyli prezydent Radomia, dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu oraz przedstawiciele Policji, omawiano szczegóły dotyczące inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach Radomia.

Jednym z pomysłów, jakie omawiano podczas spotkań, było innowacyjne oznakowanie poziome w postaci napisu „patrz w lewo” i „patrz w prawo”. W ten sposób oznakowane zostały przejścia dla pieszych, na których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych. Przygotowane w ten sposób „zebry" posłużą jako wzorce do stosowania nie tylko na terenie Radomia, ale we wszystkich niebezpiecznych miejscach na terenie garnizonu mazowieckiego. Oznakowanie to zostało bardzo dobrze przyjęta zarówno przez kierowców, jak i pieszych.

Teraz przyszła kolej na następny element realizowanego programu profilaktycznego "B&N - czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony". Przestrogi przygotowane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, a także Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu trafiły do Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej czyli są wyświetlane na elektronicznych tablicach informacyjnych zlokalizowanych na radomskich przystankach. Przestrogi takie są także emitowane na elektronicznych wyświetlaczach umieszczonych w autobusach komunikacji miejskiej.

Kilkadziesiąt przestróg zarówno mówiących o bezpieczeństwie na drogach, jak i dotyczących bezpieczeństwa osobistego pojawia się systematycznie już od poniedziałku.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony