Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejne dziuple samochodowe

Data publikacji 04.08.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu 31 lipca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel kradzionymi częściami samochodowymi. Zabezpieczyli przedmioty o szacunkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za przestępstwo paserstwa zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu 31 lipca br. zatrzymali 38-latka, mieszkańca Poznania, podejrzanego o handel kradzionymi częściami samochodowymi. W trzech punktach na terenie pow. poznańskiego zabezpieczono części pochodzące z 18 pojazdów, które zostały skradzione na terenie Polski, a także Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Dodatkowo funkcjonariusze do dalszych badań zabezpieczyli 210 foteli i kanap samochodowych, 170 silników i skrzyń biegów oraz 370 urządzeń elektronicznych. Na terenie hal i pomieszczeń magazynowych czynności wykonywał biegły z dziedziny mechanoskopii oraz policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP. To dzięki ich pracy i specjalistycznemu przeszkoleniu możliwa jest sprawna identyfikacja kradzionych elementów. Jest to kolejna tego typu realizacja wymierzona w przestępczość samochodową.

Wobec podejrzanego prokuratura w Poznaniu zastosowała dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. złotych. Za przestępstwo paserstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Poznaniu / mg)

  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
Powrót na górę strony