Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie osoby zatrzymane przez wrocławskich policjantów usłyszały zarzuty związane z nielegalną adopcją

Data publikacji 05.08.2015

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić młodej kobiecie i jej konkubentowi, zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym o nielegalną adopcję w celu uzyskania korzyści majątkowej. Zatrzymani, którzy usłyszeli już w tej sprawie zarzuty, dzisiaj zostali przez funkcjonariuszy doprowadzeni do prokuratury, prowadzącej obecnie w tej sprawie śledztwo. Do zatrzymania podejrzanych doszło po zgłoszeniu podejrzanej sytuacji przez personel jednego z wrocławskich szpitali.

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z podejrzeniem o nielegalną adopcję. Zatrzymani to kobieta w wieku 18 lat oraz 24-letni mężczyzna. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na chwilę obecną, po konsultacji z prokuraturą, mężczyzna i kobieta usłyszeli już zarzuty. W tej sprawie zatrzymana została również inna 30-letnia kobieta, która po szczegółowym przesłuchaniu, po konsultacji z prokuraturą, została zwolniona.

Sprawa wyszła na jaw, gdy starsza z kobiet 3 sierpnia 2015 r. około godziny 22.00 zjawiła się w jednym z wrocławskich szpitali, twierdząc, że kilka dni wcześniej urodziła tam dziecko. Dziecko po porodzie zostało w placówce, a matka opuściła szpital. Jak twierdziła kobieta, przyjechała do szpitala, by je odebrać. Personel medyczny miał jednak poważne podejrzenia, czy kobieta jest faktycznie tą, która urodziła dziecko. O swoich podejrzeniach lekarze powiadomili Policję.

Kobieta została zatrzymana. Policjanci dotarli też do drugiej, młodszej kobiety, która faktycznie urodziła dziecko. Obie zatrzymane trafiły do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze, wyjaśniając okoliczności tej podejrzanej sytuacji, zatrzymali również mężczyznę, konkubenta matki dziecka. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń i zebranego w tej sprawie materiału, po konsultacji z prokuraturą, policjanci przedstawili na chwilę obecną zarzuty dotyczące nielegalnej adopcji w celu uzyskania korzyści majątkowej 18-latce i jej konkubentowi. Jest to czyn zagrożony karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Przesłuchana została też starsza z kobiet, która po wykonaniu z jej udziałem czynności, po konsultacji z prokuraturą, została zwolniona.

Matka dziecka i jej konkubent dziś, w godzinach rannych, zostali doprowadzeni przez policjantów do prokuratury, która w związku z prowadzonym przez nią obecnie śledztwem w tej sprawie, będzie wykonywała dalsze czynności. Obecnie Policja i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy.

Chłopiec, który urodził się kilka dni temu, jest obecnie pod opieką lekarzy, a o jego dalszym losie i sprawowaniu nad nim opieki, zdecyduje sąd rodzinny.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony