Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperata

Data publikacji 07.08.2015

36-letni żninianin próbował targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała i trafił do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia. Jak dojdzie do siebie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (6.08.2015r.) około 21:30 w Żninie. To wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który stał na moście i krzyczał, że chce skończyć ze swoim życiem.

Mundurowi pojechali we wskazane w zgłoszeniu miejsce i potwierdzili, że na moście znajdował się mężczyzna, ze sznurem na szyi, którego koniec przywiązany był do metalowej konstrukcji mostu. Policjanci od razu rozpoczęli rozmowę z desperatem i namawiali go do zejścia. Początkowo mężczyzna nie słuchał próśb mundurowych i co chwilę wychylał się na zewnątrz krzycząc, że chce zakończyć życie. Rozmowa policjantów z mężczyzną przyniosła skutek dopiero po ponad pół godzinie. Wtedy zdjął on z szyi sznur, co wykorzystali policjanci i pochwycili go, w ten sposób uniemożliwiając ewentualny skok z mostu.

Desperatem okazał się 36-letni żninianin, który jak się okazało, był kompletnie pijany. Sprawdzenie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z tym trafił on do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia. Jak dojdzie do siebie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony