Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces biegaczy z WSPol. Zdobyli Złotą i Srebrne Podkowy Katorżnika

Data publikacji 10.08.2015

Uważany za jeden z najtrudniejszych biegów przełajowych w Polsce. Biorą w nim udział sportowcy z całej Europy. Bagna, rowy, błoto, różnica poziomów – to część „atrakcji”, które przygotowano zawodnikom tegorocznej edycji tego ekstremalnego biegu. Bieg Katorżnika – bo to o nim mowa – skupił na starcie w Kokotku blisko 1400 biegaczy. Nie mogło zabraknąć tam reprezentacji Wyższej Szkoły Policji. Podinsp. Maciej Wojciechowski okazał się bezkonkurencyjny na liczącej blisko 12,5 km trasie. Do tego policjant wspólnie z kom. Grzegorzem Tomczakiem, Dawidem Czogałą i Michałem Jadeszko zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

8 sierpnia w  Lublińcu-Kokotku odbył się bieg, na który czekali najwięksi fascynaci biegów przełajowych. O godz. 13.00 na trasie biegu prowadzącego przez lasy, bagna, torfowiska, trzęsawiska, poldery, zarośla i inne przeszkody pojawiła się reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Podinsp. Maciej Wojciechowski, kom. Grzegorz Tomczak, Dawid Czogała i Michał Jadeszko stanęli w szranki  z zawodnikami z Polski, Niemiec, Francji i Holandii. Pokonanie 12,5 km trasy to nie lada wyczyn. Zawodnicy, by dotrzeć do mety, niejednokrotnie pokonywali własne słabości, zmęczenie. Wykazywali się hartem ducha. Najszybciej, bo w czasie 1:55:27, trasę pokonał Maciej Wojciechowski. To nie pierwsze zwycięstwo policjanta z WSPol w Biegu Katorżnika.

Bardzo dobrą postawą zaprezentowali  się pozostali zawodnicy ze Szczytna. Osiągnięte przez nich rezultaty spowodowały, że rywalizację drużynową w kat. Galernik Team, zakończyli na wysokim drugim miejscu, wyprzedzając między innymi drużynę żołnierzy z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. W tegorocznej edycji Biegu Katorżnika najlepszą okazała się drużyna 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

XI Biegu Katorżnika został zorganizowany przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” oraz Jednostkę Wojskową Komandosów.

WSPol Szczytno / ic

  • Zawodnicy pozują do zdjęcia
  • Zawodnicy pozują do zdjęcia
  • Zawodnicy podczas biegu
  • Zawodnicy podczas biegu
  • Zawodnik podczas biegu
  • Zawodnicy pozują do zdjęcia
Powrót na górę strony