Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z kradzieżami samochodów

Data publikacji 10.08.2015

Leszczyńscy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże samochodów. Są to dwaj mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku 32 i 28 lat. Mężczyźni są zamieszani w kradzieże samochodów z terenu Polski i Niemiec. Łączna wartość skradzionych przez nich aut to ponad pół miliona złotych. Funkcjonariusze odzyskali 2 pojazdy i znaczne ilości części samochodowych. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże samochodów. Podejrzani mężczyźni w wieku 32 i 28 lat to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Do zatrzymania doszło dzięki pracy leszczyńskich kryminalnych. Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku kradzieży samochodu w nocy z 5 na 6 sierpnia br. w Lesznie.

Śledczy natychmiast przystąpili do dalszej pracy. W toku realizacji sprawy funkcjonariusze znaleźli na terenie powiatu lubińskiego „dziuplę samochodową” usytuowaną w garażach. Wewnątrz znajdowały się pojazdy marki audi skradzione z terenu Polski i Niemiec oraz części od samochodów różnych marek.

W zainteresowaniu sprawców pozostawały auta produkcji niemieckiej. Policjanci ustalili również, że mężczyźni są także odpowiedzialni za dwie kradzieże samochodów z Leszna, które miały miejsce pod koniec lipca br. Mundurowi odzyskali 2 samochody pochodzące z kradzieży oraz części samochodowe.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży 7 samochodów o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za sprzedaż przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast za kradzieże z włamaniami kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Poznaniu / ic

  • garaż wypełniony częściami samochodowymi
  • odzyskane audi
  • samochód audi ukryty w garażu
  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
  • garaż wypełniony częściami samochodowymi
Powrót na górę strony