Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Dekarze" w rękach Policji

Data publikacji 12.08.2015

Policjanci z posterunku w Wiązownie zatrzymali trzech mężczyzn, tzw. grupę „Dekarzy”, podejrzewanych o dokonywanie włamań. Jeden z nich poszukiwany był dwoma listami gończymi. Mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania, skrył się w schowku pod podłogą i dywanem, przygotowanym własnoręcznie "tak na wszelki wypadek”. Teraz zatrzymani odpowiedzą za kradzieże z włamaniem, za co grozi nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wiązownie 12 sierpnia br. tuż po godzinie 6.00 rano weszli na teren posesji znajdującej się w powiecie węgrowskim. Z przeprowadzonych przez mundurowych ustaleń wynikało, że to właśnie tutaj może znajdować się grupa tzw. "Dekarzy" - sprawców włamań, do których doszło między innymi 13 i 14 lipca br. na terenie gminy Wiązowna.

Policjanci nie dali wiary znajdującemu się przed posesją 42-latkowi, który przekonywał, że nikogo poza nim tu nie znajdą. Mimo zapewnień, że dom jest zamknięty, a on kluczy nie posiada, policjanci weszli do środka. Zastali tam 36-latka, który z kolei zapewniał, że oprócz niego nikogo więcej tam nie ma.

Jednak i tym razem policjanci nie dali się przekonać. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli poszukiwanego dwoma listami gończymi 46-latka. Ukrył się on w specjalnym schowku znajdującym się pod podłogą i przykrytym dywanem. Jak ustalono schowek był przez niego zrobiony "tak na wszelki wypadek".

Wszyscy trzej mężczyźni są podejrzewani o dokonywanie kradzieży i włamań, w tym co najmniej dwóch włamań do garaży na terenie gminy Wiązowna. Teraz nie unikną odpowiedzialności karnej. Nazwa „Dekarze” wiążę się z oferowanymi przez mężczyzn usługami, podczas których, jak wynika z zebranych w tej sprawie ustaleń, dochodziło do włamań i kradzieży.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KSP / dpb)

Film "Dekarze" w rękach stołecznej Policji

Opis filmu: kradzieże z włamaniem, "Dekarze", zatrzymani za włamania


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik "Dekarze" w rękach stołecznej Policji (format flv - rozmiar 12.03 MB)

Powrót na górę strony