Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na wyścigu Amber Road

Data publikacji 12.08.2015

Pięciu przedstawicieli Policyjnego Stowarzyszenia „Pozytywnie Zakręceni” w tym czterech policjantów leszczyńskiej komendy uczestniczyło w niedzielę 9 sierpnia br. w drużynowej jeździe na czas Amber Road. Był to pierwszy start drużyny i pierwszy policjantów z Leszna. Drużyna dystans 100 km ukończyła w czasie 2h 45'.

Zawody kolarskie Amber Road są organizowane od 2010 roku. W pierwszej edycji wystartowały 22 drużyny. W tym roku udział w imprezie wzięło 65 drużyn czyli w sumie 325 zawodników. Rywalizacja Amber Road przebiega na olimpijskim dystansie 100 kilometrów. Trasa prowadzi wokół powiatu gostyńskiego: Gostyń, Borek, Pogorzela, Pępowo, Krobia, Pudliszki, Rokosowo i z powrotem do Gostynia. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: open i super senior (powyżej 50 roku życia).

Komendę Miejską Policji w Lesznie reprezentowały 4 osoby: Dariusz Walczak, Adam Sroczyński, Krzysztof Hojzler oraz Piotr Janus. Piąta osoba w drużynie to Adam Ostryński, który zastąpił w zespole kontuzjowanego Arkadiusza Milewskiego. Na co dzień policjanci pracują w różnych wydziałach, jednak dla każdego z nich ważne jest podnoszenie swojej sprawności fizycznej. Każdy z nich ma różne pasje i zainteresowania. Poza służbą uprawiają różne sporty, odwiedzają siłownie lub trenują sztuki walki, biegają oraz jeżdżą na rowerach.

Rywalizacja podczas tegorocznej edycji imprezy Amber Road była na bardzo wysokim poziomie. Zwycięska drużyna przejechała 100 - kilometrowy dystans w czasie 2h 15' ze średnią prędkością 44km/h. Zawodnicy z leszczyńskiej komendy zaprezentowali się doskonale i pomimo panującej wysokiej temperatury uzyskali czas 2h 45', który dał średnią 36km/h.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

KWP w Poznaniu / ic

  • pięciu kolarzy na starcie
  • grupa kolarzy widziana z tyłu
  • kolarze podczas wyścigu
  • kolarze przejeżdżają przez miasteczko
  • motocyklista prowadzi kolarzy
  • drużyna na mecie wyścigu
Powrót na górę strony