Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brak wyobraźni mógł doprowadzić do tragedii

Data publikacji 13.08.2015

Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, doszło do zderzenia się pociągu osobowego z samochodem dostawczym. Kierowca zignorował znak stop i wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (13.08.15), we wczesnych godzinach rannych, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Świekatowie (powiat świecki). Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 34-letni kierowca dostawczego mercedesa, który zignorował znak „Stop” i wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Tuchola – Bydgoszcz. Uderzenie pociągu wyrzuciło pojazd z przejazdu, który wylądował na boku. 

Brak wyobraźni i lekceważenie przepisów w ruchu drogowym mogło zakończyć się dla, zarówno kierowcy, jak i podróżujących szynobusem, tragicznie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci, za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym, 34-letniemu mieszkańcowi powiatu bydgoskiego zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Mężczyzna był trzeźwy.

(KWP Bydgoszcz / mb)

  • wypadek na przejeździe kolejowym
  • wypadek na przejeździe kolejowym
Powrót na górę strony