Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lipscy policjanci zabezpieczyli 260 kilogramów nielegalnego tytoniu

Data publikacji 14.08.2015

Lipscy policjanci zatrzymali 41-latka, który na swojej posesji miał 260 kilogramów tytoniu oraz 540 sztuk papierosów tzw. „samoróbek" wytworzonych i przygotowanych do sprzedaży. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, w jaki sposób i gdzie mogły trafić do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lipskiej komendy uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji  w miejscowości Daniszów gm. Lipsko mogą znajdować  się nielegalne wyroby tytoniowe. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Radomiu pojechali na przeszukanie pod wskazany adres. Podczas wykonywanych czynności u 41-letniego mężczyzny, znaleźli w 26 workach foliowych 260 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 540 sztuk papierosów tzw. „samoróbek", przygotowanych już do sprzedaży.

Mundurowi po przeprowadzonych czynnościach procesowych zabezpieczyli nielegalny towar. Wyjaśniają teraz skąd u mężczyzny znalazły się wyroby tytoniowe i gdzie miały trafić. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych i uszczuplenia w podatku akcyzowym to suma blisko 200 000  złotych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi KPP Lipsko.

KWP w Poznaniu / ic

Powrót na górę strony