Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej pseudokibice zatrzymani za pobicie i znieszczenie mienia

Data publikacji 18.08.2015

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie i uszkodzenie pojazdu. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, do zdarzenia miało dojść na jednej ze stacji paliw w Głogowie, gdzie poszkodowani zatrzymali się wracając z meczu żużlowego. Tam zostali skopani i pobici za przynależność do innego klubu sportowego. Wszyscy napastnicy trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Dwaj mieszkańcy Czerwieńska i Zielonej Góry w towarzystwie kobiety wracali wieczorem z meczu żużlowego rozgrywanego w Lesznie. Jak ustalili policjanci, podróżujący samochodem na zielonogórskich tablicach rejestracyjnych, zatrzymali się przy jednej ze stacji paliw w Głogowie. W pewnym momencie zostali zaatakowani przez trzech młodych mężczyzn. Powodem zajścia miały być przynależności do innych klubów, które wywołały agresję wśród napastników oraz wcześniej spożyty alkohol. Kobieta miała założoną koszulkę klubu żużlowego z Zielonej Góry. Pokrzywdzeni, aby uniknąć eskalacji chuligańskiego zachowania wsiedli do samochodu i opuścili Głogów wracając do domu. Jednak pseudokibice postanowili jeszcze ruszyć za nimi w pościg.

Policjanci skierowani na miejsce wraz z funkcjonariuszami z komendy powiatowej w Nowej Soli zatrzymali w Bytomiu Odrzańskim trzech mężczyzn w wieku 20, 21 i 26 lat podejrzanych o pobicie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim oraz zniszczenia samochodu. Zatrzymanym grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony