Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wicemistrzyni Świata z sulęcińskiej jednostki

Data publikacji 18.08.2015

Asp. Małgorzata Krzyżan została wicemistrzynią świata w rzucie dyskiem w kategorii Masters. Policjantka z Sulęcina zdobyła to cenne trofeum przed kilkoma dniami w Lyonie. Gratulujemy sportowego wyniku, który jest efektem ciężkiej pracy wykonywanej z reguły po niełatwych służbach.

Asp. Małgorzata Krzyżan jest policjantką od 15 lat. Ostatnie 13 poświęciła służbie jako technik kryminalistyki, zdobywając w tym aspekcie policyjnego rzemiosła duże kwalifikacje. Nie tylko to jednak potrafi robić na wysokim poziomie. Jej pozazawodowe życie poświęcone jest miłości do lekkoatletyki. Dyscyplinę tę uprawia od 35 lat. To właściwie początki klubu „Lubusz” w Słubicach, który stworzył lekkoatletyczne ideały. Jednym z nich jest Małgosia - wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski od młodzików po seniorów. W 2009 roku została Mistrzynią Polski Służb Mundurowych w Pięcioboju Policyjnym kobiet w kategorii powyżej 40 lat, jakie zostały zorganizowane w Szczytnie. W tym roku medal z najcenniejszego kruszcu przywiozła z Torunia. Tam odbywały się Mistrzostwa Polski w rzucie dyskiem weteranów. Jej życiowy rekord to blisko 53 metry. Oczekiwania na kolejne sportowe trofea Małgosi były zatem kwestią czasu.

Od 4 do 16  sierpnia we francuskim Lyonie odbyły się 23 Mistrzostwa Świata Mastersów w lekkoatletyce. Nie mogło na nich zabraknąć policjantki z Sulęcina. Małgosia w finałowej próbie rzuciła dysk na odległość 39,10 metra. Był to wynik, który mógł zagwarantować melodię Mazurka Dąbrowskiego. O tym, że gospodarzom "pomagają ściany" przekonaliśmy się po rzucie Franuzki, która uzyskała odległość 41,17 m. To jednak ogromny sukces, który klasyfikuje Małgosię w światowej czołówce. Biorąc pod uwagę fakt, że treningi musi realizować nierzadko po ciężkich służbach, tnależą jej się jeszcze większe uznanie i respekt. Prywatnie Małgorzata fascynuje się także kynologią, której poświęca dużo czasu. Jak podkreśla, w jej bibliotece nie może zabraknąć lektur związanych z medycyną sądową, która także znajduje się w kręgu jej zainteresowań.

Serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów w sporcie, służbie i życiu.

(KWP Gorzów Wlkp. / mb)

  • policjantka podczas treningu
  • mistrzyni na podium
  • medal
  • policjantka przy pracy
  • policjantka z medalem
Powrót na górę strony