Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziecko w nocy chodziło bez opieki - rodzice byli pijani

Data publikacji 19.08.2015

5-letnie dziecko było w nocy poza domem bez żadnej opieki. Rodzice w tym czasie pili alkohol. 38-letni ojciec dziewczynki miał w organizmie 2,5 promila, a jego żona ponad 3. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Policjanci z Dobrzenia Wielkiego zatrzymali mężczyznę. Kobieta trafiła do szpitala. Za bezpośrednie narażenie życia i zdrowia dziecka może im grozić do 5 lat więzienia. O sprawie policjanci powiadomili także sąd rodzinny.

W piątek (14 sierpnia), około godziny 22:30 dyżurny Policji z Dobrzenia Wielkiego otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Popielów poza domem, bez żadnej opieki, przebywa 5-letnie dziecko. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny natychmiast wysłał tam policjantów.  

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą, która zaopiekowała się już 5-letnią dziewczynką. Jak ustalili mundurowi, dziecko mieszka w pobliżu miejsca, gdzie zostało znalezione. W domu policjanci zastali jej rodziców. Jak się okazało oboje byli kompletnie pijani. 38-letni ojciec miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, matka ponad 3. Logiczny kontakt z 39-latką był niemożliwy. Na miejsce mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe. Medycy sprawdzili stan dziecka, okazało się, że pomocy potrzebowała matka dziewczynki. Kobieta została zabrana do szpitala. Dziecko zostało bez opieki dlatego policjanci przewieźli je do Pogotowia Opiekuńczego.  

Funkcjonariusze zatrzymali ojca dziewczynki. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut bezpośredniego narażenia życia i zdrowia dziecka. Matka dziewczynki wkrótce może usłyszeć podobny zarzut. Policjanci o wszystkim powiadomili także sąd rodzinny. Za bezpośrednie narażenie życia i zdrowia może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Opole / mb)

Powrót na górę strony