Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki zabezpieczone przez policjantów

Data publikacji 19.08.2015

Policjanci przedstawili zarzuty usiłowania udzielania i posiadania znacznej ilości narkotyków 23-letniemu mężczyźnie. Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego z Kalisza. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko dwa kilogramy amfetaminy oraz taką samą ilość marihuany. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Kaliscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podczas przeszukania wynajmowanego przez 23-letniego kaliszanina mieszkania, znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,8 kilograma suszu roślinnego oraz taką samą ilość białego proszku. Funkcjonariusze po zabezpieczeniu znaleziska, przeprowadzili wstępne badania narkotestem. Okazało się, że znaleziony w mieszkaniu susz roślinny może być marihuaną, natomiast biała substancja to najprawdopodobniej amfetamina. W trakcie czynności w mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 12 tysięcy złotych, które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa.

Ilość zabezpieczonych środków odurzających wskazuje na to, że zatrzymany w związku z tą sprawą 23-latek mógł zajmować się handlem narkotykami. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kwotę 100 tysięcy złotych.

Na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego policjanci przedstawili 23-latkowi zarzut posiadania oraz usiłowania udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za to przestępstwo grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Na wniosek Policji, prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawa ma charakter rozwojowy. 

(KWP Poznań / mb)

  • Pieniądze zabezpieczone przez policjantów
  • Zabezpieczone poporcjowane narkotyki
  • Zabezpieczona amfetamina i marihuana
Powrót na górę strony