Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne dopalacze przechwycone przez policjantów – 2 osoby zatrzymane tuż po transakcji

Data publikacji 19.08.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku ze sprzedażą dopalaczy. Podejrzewani wpadli w ręce funkcjonariuszy tuż po transakcji handlowej tego typu substancjami. Po sprawdzeniu lokalu policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 60 opakowań tej niebezpiecznej substancji. To kolejne dopalacze przejęte przez dolnośląskich policjantów, które nie trafią na rynek.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali dwie osoby, podejrzewane o udział w handlu środkami odurzającymi. Zatrzymani, to 21 – letni mężczyzna i 27 – letnia kobieta.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci zauważyli, że w jednym punktów usługowych w centrum miasta, między kobietą, a mężczyzną dochodzi do transakcji. Funkcjonariusze podejrzewając, że mogło dojść właśnie do sprzedaży środków odurzających, podjęli interwencję. Zarówno sprzedający mężczyzna, jak i kupująca kobieta, zostali zatrzymani.

Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna sprzedał kobiecie środek odurzający tzw. dopalacz. Idąc dalej tropem, podczas przeszukania punktu usługowego funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 60 opakowań tego typu substancji oraz pieniądze, pochodzące prawdopodobnie z ich sprzedaży. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd tego typu środki tam trafiły i gdzie dalej mogły być rozprowadzane.

Zabezpieczone substancje będą teraz dokładnie przebadane przez biegłego w zakresie ich zawartości. Przypomnijmy, że z dniem 1 lipca 2015 r. weszła w życie nowelizacja przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wykaz środków zakazanych, stanowiący załącznik do ustawy, został uzupełniony o 114 substancji, które zgodnie z nowymi przepisami, w świetle prawa traktowane są jak narkotyk.

Przypomnijmy również, że zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, posiadanie środków narkotycznych zagrożone jest karą do 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami grozi natomiast kara do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W sprawie obecnie ujawnionych i zabezpieczonych substancji, kluczowa dla ostatecznej kwalifikacji będzie opinia biegłego, wskazująca zawartość zabezpieczonych środków.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony