Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca autobusu

Data publikacji 19.08.2015

Policjanci zatrzymali 62-letniego nietrzeźwego kierowcę autobusu, który przewoził pasażerów. Powodem kontroli była pęknięta opona. Interwencję zgłosili mieszkańcy zaniepokojeni faktem, że kierowca prowadził niesprawny technicznie pojazd.

W środowy wieczór (18 sierpnia 2015 roku), około godziny 19.00 dyżurny otrzymał telefon od zaniepokojonego mieszkańca Nowej Soli. Według relacji i oceny zgłaszającego, autobus, który poruszał się po drodze miał przebitą oponę. Nie przeszkadzało to jednak kierowcy, który kontynuował dalszą jazdę. Kierowca zatrzymał się dopiero w chwili, kiedy opona całkowicie pękła. Wówczas na miejsce podjechał policyjny patrol. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przebadany urządzeniem na zawartość alkoholu mężczyzna był nietrzeźwy. Okazało się, że miał on 2,3 promila w organizmie.

62-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy. Uprawnienia do kierowania autobusami 62-latek posiadał od 38 lat.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Nietrzeźwy kierowca autobusu
  • Uszkodzona opona
  • Uszkodzona opona
Powrót na górę strony