Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut dla drogowego pirata

Data publikacji 19.08.2015

Pod zarzutem sprowadzenia zagrożenia katastrofą komunikacyjną został dzisiaj doprowadzony do prokuratury 29-latek z Pomorza. W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po kilkuminutowym pościgu, w trakcie którego uszkodził trzy radiowozy i dwa inne samochody osobowe.

W poniedziałek po 12.00  w Katowicach na ul. Renców policjanci z katowickiego oddziału prewencji postanowili zatrzymać do kontroli kierującego czerwonym oplem astrą. Kierowca nie zareagował na dawane mu sygnały. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący łamał wszelkie możliwe przepisy drogowe i taranował samochody, które „przeszkadzały” mu w ucieczce. Podczas blokady na skrzyżowaniu ulic Gliwickiej i Bocheńskiego mundurowi użyli broni służbowej, oddając kilka strzałów w kierunku samochodu. Kierowca kontynuował jednak ucieczkę.

Ostatecznie do zatrzymania niebezpiecznego pirata drogowego doszło w Świętochłowicach na ul. Szkolnej. W trakcie pościgu zostały uszkodzone 3 radiowozy oraz 2 samochody osobowe postronnych kierujących. Jedna osoba została niegroźnie ranna w momencie, kiedy uciekający pirat drogowy uderzył w jej pojazd. Zatrzymany to 29-latek pochodzący z Pomorza. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Mężczyźnie została pobrana krew do badań na obecność środków psychaktywnych.

Policjanci przedstawili 29-latkowi zarzut sprowadzenia zagrożenia katastrofą komunikacyjną. Dzisiaj podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu ośmioletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Prowadzenie pirata drogowego

Pobierz plik Prowadzenie pirata drogowego (format mp4 - rozmiar 9.51 MB)

Powrót na górę strony